Back Back
Products
Products
Sustainable Solutions Maxi Blue & Maxi Loop CO2 reduced White Masterbatch NIR – detectable & sortable World of colours Colour Vision Your colour your way Black - White Masterbatch RAL Plastics Decorative Solutions Special - Effects Pigments Marble Impressions Decorative Laser Marking Innovative surfaces Functional Laser Markings Light Markings Dark Markings Colour Markings Medical Solutions Medical Flame Retardant Stadium seats Halogen-free electrical conduits XPS Insulation Materials Flame Retardant Polyamide Flame Retardant Polypropylen Films Agricultural films Grass fibres EveryDay Products EveryDay Products
Sustainability
Our vision Our responsibility Sustainability EcoVadis ISCC+
About us
About us
Management About Us Our partners Procurement policy
Career
Career
Recruiting Team Current Positions A life with us Career opportunities

Výrobní dělník/Production operator

LÁZNĚ BOHDANEČ, ČESKÁ REPUBLIKA

PLNÝ ÚVAZEK

OKAMŽITÝ NÁSTUP

We are an international group of companies and Europe’s largest family-owned masterbatch producer. We use innovative additives and inspiring colours to bring life to plastics. As an independent and profitable entity we target sustainable growth, based on social and ecological responsibility. We see our employees as a vital resource to be one of the most attractive employers. Be part of this vision and grow with us!

CO VÁS ČEKÁ:

  • Nastavování a obsluha výrobních zařízení

  •  Sledování a optimalizace kvality výrobků a procesu

  • Čištění výrobních strojů

  • Obsluha mixovacích zařízení

POŽADOVANÉ ZNALOSTI A DOVEDNOSTI:

  • Základní vzdělání, výúční list a technický směr je výhodou

  •  Minimálně 1 rok zkušeností z výroby

  •  Manuální zručnost a zodpovědnost

  •  Ochota pracovat v 3směnném provozu

NABÍZÍME:

  • Nabízíme pozici v dobře zavedeném rodinném podniku, příjemné a přátelské pracovní prostředí

  •  5 týdnů dovolené

  •  3 dny placeného volna pro případ náhlé nemoci (sick days)

  •  Čtvrtletní odměny a 13. plat v případě dobrého hospodářského výsledku

  •  Stravenkový paušál, příspěvek na soukromé životní/penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou, kulturu a sport

  •  Káva, čaj, voda k dispozici zdarma

    … a další benefity

PLEASE REPLY WITH FULL VC, MOTIVATION LETTER AND SALARY EXPECTATIONS TO:
Ing. Zuzana Požárová, personalni@cz.gabriel-chemie.com

Our Certificates

All Certificates
Follow us on